Поради автомандрівникам

Подорож у власному автомобілі може стати приємною пригодою або перетворитися на суцільну проблему. Все залежить від підготовки водія, транспортного засобу та пасажирів.

Як водієві підготуватися до далекої дороги

Дві-три години за кермом не становлять проблему для досвідченого автомобіліста. А ось шлях, який займає 15-20 годин, подолати важче. Для цього потрібно добре підготуватися та продумати маршрут. Незнайомий маршрут легше проходити з навігатором. Він є у кожному смартфоні, а для зручності користування варто закріпити у салоні автомобільні тримачі. Такі пристрої зафіксують гаджет у зручному для водія положенні та звільнять руки.

Перед відправленням варто добре виспатись, легкий перекус є обов’язковим. Категорично заборонено сідати за кермо, якщо людина зле почувається, напередодні вживала міцні напої чи приймає ліки, які впливають на реакцію. Під час руху потрібно робити перерви, використовуючи смартфон та автомобільні тримачі як телевізор чи екран. Треба також подбати про наявність необхідних документів.

Технічний огляд транспортного засобу

Якщо попереду далекий шлях, то слід заздалегідь оглянути автомобіль. Перевірки потребують:

  • колеса (цілісність та пружність шин, наявність запасного колеса);
  • гальмівна система;
  • електричні системи (фари, сигнальні пристрої);
  • двірники та наявність рідини для очищення скла.

Також потрібно впевнитися, що достатньо масла у двигуні та є запас палива, якого вистачить до першої заправки.

Маленькі мандрівники

Щоб діти комфортно почувалися під час тривалої подорожі, необхідно прихопити з собою теплі пледи, одяг, харчування. Дошкільнятам можна увімкнути мультфільми чи казки, учням початкових класів будуть цікаві ігри на кмітливість, загадки. Не варто забувати, що під час зупинок потрібно дати дітям змогу пограти у рухливі ігри чи просто побігати. Це значно полегшить подальший шлях.

Рекомендації дорослим пасажирам

Далека дорога вимагає обережності та підготовки. Варто простежити, щоб були у наявності всі документи, медичні страховки, укомплектована автомобільна аптечка. Слід взяти з собою ліки від захитування, алергічних реакцій, засоби від діареї, шлункових розладів. Харчування під час поїздки має бути легким та поживним. Добре, якщо є можливість поспати або підмінити водія, який втомився. Важливо підтримувати у себе та оточення позитивний настрій, бо будь-який шлях врешті закінчується.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.