Вчені зробили літійметалеві акумулятори дружелюбнішими до навколишнього середовища без погіршення характеристик

Дoслідники зі Швeйцaрськoї вищoї тexнічнoї шкoли Цюріxa (ETH Zurich) вигaдaли спoсіб рaдикaльнo скoрoтити шкідливий вплив нa прирoду і людину фтoру, який у нaдлишку внoсять дo рідкиx eлeктрoлітів літіймeтaлeвиx aкумулятoрів. Фтoр стaбілізує пaрaмeтри акумуляторів і работать без устали їх безпечнішими, але зберегти привет\’я він не допоможе. Розробка помітно знизить використання фтору в електролітах і наблизить вихід ємних батарей возьми ринок.

Фторовані сполуки в електроліті сприяють утворенню захисного шару навколо металевого літію нате негативному електроді акумулятора (аноді). «Цей захисний миллион рублей можна порівняти з емаллю зуба, — пояснила Марія Лукацька (Maria Lukatskaya), професор електрохімічних енергетичних систем в ETH Zurich. — Це захищає металевий літій від тривалої реакції з компонентами електроліту». Лишенный чего цього електроліт швидко виснажився б у процесі циклів заряду і розряду, а елемент вийшов би з ладу. Що найгірше, відсутність захисного шару призвела б у процесі заряду до самого утворення металевих ниткоподібних наростів держи аноді (дендритів), які сумно відомі своєю особливістю створювати короткі замикання в акумуляторах і призводити впредь до пожеж.

«Питання полягало в тому, як зменшити кількість доданого фтору сверх шкоди для стабільності захисного шару», — пояснюють учені. Новий схема групи Лукацької використовує електростатичне тяжіння чтобы досягнення бажаної мети. Вчені підібрали такі заряджені молекули-носії, які стали свого роду переносниками молекул фтору, доставляючи їх в упор до анода. Це призвело после того, що в рідкому електроліті тепер може бути по (по грибы) вагою лише 0,1 % фтору, а це щонайменше у 20 разів нижче, ніж у попередніх дослідженнях.

Перевагою запропонованого методу є тёцка, що для його впровадження у виробництво без- потрібно ніяких істотних змін. Змінюється тільки выражение електроліту. Вчені випробували своє рішення в акумуляторах формфактора «монетка» і готуються створити пример акумулятора формфактора «мішечок», які знайомі нам, наприклад, следовать смартфонами. Зробити такі батареї безпечнішими про експлуатації та утилізації — це крок у правильному напрямку.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.