Eвoлюція тeлeкoмунікaційнoї сфeри прoдoвжується. Впрoвaджeння тexнoлoгій, стaндaртів зв\’язку нoвoгo пoкoління, пeрифeрійні oбчислeння, викoристaння штучнoгo інтeлeкту — всe цe пришвидшує рoзвитoк гaлузі тa фoрмує пoяву відпoвідниx тeлeкoм-тeндeнцій, які впливaють нa бізнeс.
Прo які з ниx вaртo знaти тa які мoжливoсті oтримaє бізнeс?
1. Нoвий стaндaрт WI-FI 6E — щo він змінить у Всeсвітній пaвутині
Oстaннім чaсoм ця тeмa стaлa ширoкo oбгoвoрювaнoю нa ринку. Пoявa WI-FI 6E дoзвoлить рoзширити діaпaзoн тexнoлoгій WI-FI з 2,4 тa 5 ГГц дo 6 ГГц. Цe ствoрить нoві пeрeвaги ради тeлeкoм-сфeри. Сeрeд ниx: більшa прoпускнa здaтність, вищa швидкість, мeншa зaтримкa, більш стaбільнa рoбoтa oнлaйн-сeрвісів.
Крім цьoгo стaндaрт ствoрить більшe мoжливoстeй в целях рoзвитку тaкиx тexнoлoгій як AR/VR тa пoтoкoву пeрeдaчу 8К.
Чoму цe вaжливo. Чaстoти 2,4 тa 5 ГГц вжe дaвнo пeрeпoвнeні кoристувaчaми, a нoвий діaпaзoн WI-FI 6E ствoрить «нoву інфoрмaційну трaсу» чтобы oпeрaтивнoї пeрeдaчі дaниx. Цe дoпoмoжe вирішити прoблeму пeрeзaвaнтaжeння більшoсті WI-FI-мeрeж.
Тaкoж в нoвoму діaпaзoні пeрeдбaчeнo сім дoдaткoвиx кaнaлів пo 160 МГц. Цe пoдвoїть прoпускну мoжливість, a кoристувaчі змoжуть пeрeдaвaти зa тoй сaмий чaс більшу кількість інфoрмaції. Нaприклaд, зaвaнтaжувaти дaні бeз буфeризaції, aбo пeрeглядaти фільми у 8К бeз зaтримки.
2. Нoві мoжливoсті бізнeсу з тexнoлoгією 5G — чoгo oчікувaти
5G постійно потрапляє у заголовки новин та викликає безліч суперечок. Проте занятие технології у сфері комунікацій від цього безвыгодный стає менш важливою. Побудова мереж сверху базі 5G надає нові можливості в (видах бізнесу. Серед них — висока швидкість передачі даних, низький рівень затримки та підвищений захист даних, що передаються.
З одного боку і 4G справляються з безліччю задач, що подыматься перед сучасним користувачем. Проте з кожним роком ми генеруємо повально більше даних, перевантажуючи мережу. Це призводить раньше збоїв у мережі. 5G зможе краще справлятися з такою задачею. Адже щільність з\’єднання технології — близько 1 млн підключених девайсів получи 1 квадратний кілометр.
Враховуючи те, що в 5G время затримки знизився майже до нуля, а швидкість передачі у 20 разів перевищує 4G — це підвищує ефективність здійснення автоматизованих процесів, які сьогодні присутні майже у счастливо-якій сфері бізнесу. Тут варто згадати медицину (від швидкості обробки інформації залежить произведение проведеної операції), сферу безпілотного керування (підвищує швидкість реагування системи та надає більший захист пасажиру) та інші.
Вслед за даними Qualcomm, до 2035 року, технологія 5G зможе створити понад 22 млн нових робочих місць і принесе економічну вигоду у розмірі $12,3 трлн.
Але бізнесу сьогодні потрібно більше, ніж очевидно стабільно працююча мережа. Для створення конкурентних переваг гравцям телеком ринку також необхідно об\’єднати всі переваги технології. Наприклад, останнім нет-нет да и часто обговорюють інтеграцію 5G з периферійними обчисленнями та пристроями Інтернету речей (наприклад, датчиками).
Якщо говорити оборона розвиток 5G в Україні, то тренд неважный (=маловажный) настільки швидко набирає обертів. Оскільки 4G покриття в Україні присутнє отнюдь не всюди, про комерційну експлуатацію 5G ще заранее говорити.
Більшість провідних експертів ринку стверджують, що очікувати получи появу п\’ятого покоління мобільного зв\’язку ми можемо у 2023 році.
3. Кібербезпека — захист даних ніхто безлюдный (=малолюдный) скасовував
Щороку німецька страхова компанія Allianz препроводить глобальне дослідження та визначає топ-бізнес ризиків на компаній з усього світу. За результатами аналізу 2021 року, третє місце найбільш небезпечних факторів займають кіберінциденти. І телеком-обстановка не стала виключенням. Кіберзахист даних залишається ключовим трендом у 2021 році.
Хоча багато гравців телеком ринку значно покращили кіберскладову свого бізнесу, слабким місцем залишаються співробітники. Використовуючи ненадійні паролі, уникаючи двофакторну аутентифікацію та відкриваючи фішинг-листи, вони перетворюють IT-систему бізнесу для легку ціль для хакерів.
Згідно з даними компанії EfficientIP, у 2020 році 43% телекомунікаційних компаній постраждали від шкідливого програмного забезпечення, яке базувалося в використанні атак на DNS. Усунення наслідків від атак вимагає від компаній багато часу і грошей. Адже интересах обробки одного інциденту в середньому потрібно три спеціалісти та 17 годин їхньої роботи. Цього року дослідження показує, що телекомунікаційні компанії витрачають в середньому $886 560 від кожної атаки бери DNS, що на 42% більше ніж роком раніше.
Вслед даними дослідження Infosys, три основні проблеми, з якими сьогодні стикаються телекомунікаційні компанії:
— впровадження безпеки в корпоративну ІТ-архітектуру (74% усіх опитаних компаній);
— недостатня підтримка керування (64%);
— прагнення перед швидкої зміни кібертехнологій (61%).
Важливо розуміти, що і угоду кому) України цей тренд надважливий. Власникам бізнесу необхідно приділяти такому питанню більше уваги. Вслед даними Ради національної безпеки та оборони (РНБО), у 2020 році в Україні зафіксували 1 млн випадків кіберзагроз. Серед них — мережеві атаки, спроби мережевого сканування, WEB-атак, фішинг, DDoS-атаки, поширення шкідливого програмного забезпечення тощо.
4. Інтелектуальне керування мережею з SD-WAN — що нового в целях бізнесу
Інтелектуальна складова стає важливою частиною більшості процесів нашого життя та бізнесу. Ми намагаємося автоматизувати роботу підприємств, офісів, кооперативів, складів аби економити найважливіший возможность — час.
Саме такою технологією для того телеком-сфери став сервіс SD-WAN. Вона дозволяє відійти від «ручного» керування мережею та зробити процес більш автоматизованим.
Получи и распишись міжнародному ринку технологія залишається одним з основних трендів вже декілька років. Згідно з даними дослідницької компанії Dell\’Oro Group, обсяг світового ринку програмного забезпечення SD-WAN у 2020 році зріс получай 32%, і за прогнозами експертів давно 2025 року ринок досягне виторгу в $4 млрд і если зростати в середньому на 24% в рік. Тільки у 2020 році получи и распишись програмне забезпечення припало більш як 80% продажів технологій SD-WAN, і порция цього сегмента буде тільки збільшуватися в найближчі п\’ять років.
В Україні технологія поки залишається більше трендом, ніж «реальністю». Але перспективи на її розвитку в нашій країні є. І попит сверху такий сервіс ринок відчуває давненько.
5. Нова хвиля «старіння» телеком обладнання или відкладений попит
До 2008 року економіка України зростала непоганими темпами. Потім розвиток значно уповільнився у зв\’язку з кризою. У 2012-2013 роках економіка трохи стабілізувалася та бізнес став повертатися в попередній рівень «життя». Такий етап став сприятливим в (видах оновлення «технологічного парку» гравців ринку. Бізнес закуповував нові сервери, мережеве обладнання — виводив IT-складову получай новий рівень.
У 2014 році бізнес зіткнувся з новою кризою, яка змінила взгляды гри на декілька років первое дело. А 2019 рік підкинув новий виклик — COVID-19. Пріоритети знову змінилися. Адже коль компанія не відчуває впевненості у завтрашньому дні, тоді ресурси спрямовуються у напрямках, які є життєво необхідними пользу кого компаній.
Тобто IT-інфраструктура більшості компаній була створена чи оновлена у 2013 році, а це сім років тому. Зважаючи в середній термін амортизації обладнання — п’ять-сім років, можна стверджувати, що 2021 рік стане періодом «оновлення технопарку» компаній України.
Певний часок тримати позиції на ринку компаніям если вдаватися завдяки «латанням дір інфраструктури» — закуповуванням безлюдный (=малолюдный) тільки нового обладнання, але й потриманого. Проте функціонувати получай такій технологічній базі довго далеко не вдасться. Провести аналогію ситуації можна із користувачем девайсу у звичайному житті. Яко ви можете користуватися iPhone 6 2014 року випуску, отнюдь не здійснюючи на ньому оновлення. Він если дзвонити, відправляти смс, але більшість функцій та додатків стануть для того вас недоступними, що обмежить ваші можливості.
Аналогічно і в бізнесі. Аби бути конкурентоспроможним необхідно вдосконалювати сервіс та розробляти нові послуги, а пользу кого цього важливо мати прогресивну IT-базу. Саме це і називається «відкладеним попитом».
Як тільки бізнес відчує, що він впевнено стоїть в ногах і в нього достатньо ресурсів, цей тренд активізується, і питання оновлення обладнання стане одним із перших завдань власників українських компаній.
Весь материалы автора
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе «Мнения», отражают точку зрения автора и могут мало-: неграмотный совпадать с позицией редакции
Напишите нам
кібербезпека 5g WI-FI 6Е SD-WAN WEB-налет